Pēdējie pieskārieni
Tagad sākas interesantā daļa. Kad esat izvēlējies mājas plānu, nolīguši būvnieku un nodrošinājuši parādsaistības, jūsu sapņu māja sāk iegūt formu. Nav laika sēdēt un atpūsties. Jūsu mazie beigu pieskārieni ir ļoti svarīgi, lai māja kļūtu par mājām. Tāpēc šobrīd jums ir jājautā sev, vai interjera dizainera nolīgšanai ir jēga.
Sertificēta interjera dizainera pieredze ietver daudz vairāk nekā tikai estētiku. Bez telpas plānošanas, apgaismojuma dizaina, krāsu koordinācijas un materiālu, mēbeļu, instalācijas līdzekļu un apdares izvēles interjera dizaineriem ir praktiskās zināšanas par iekšējās apdares, ugunsdrošības, drošības, enerģētikas un vides jautājumiem.
No visiem potenciālajiem dizaineriem 3-4 palūdziet iepriekšējo klientu sarakstu un pajautājiet klientiem par viņu apmierinātību ar dizainera darbu un darba stilu. Jums jāsaskaņo tikšanās laiks, jāapskata viņa iepriekšējie dizaina darbi un jāapspriež jūsu vēlmes. Jautājiet par dizainera izglītību, apmācību, pieredzi, dalību profesionālajās biedrībās un citu kvalifikāciju. Viņš vai viņa izskaidros projektēšanas procesu un apmaksas sistēmu par dizaina pakalpojumiem. Jautājiet par viņa sniegtajiem pakalpojumiem, izmaksu tāmēm un to, ko dizainers var darīt, lai palielinātu jūsu budžetu.
Nav svarīgi, vai jūs nolemjat konsultēties ar speciālistu vai arī sekot savai intuīcijai, labs plāns un reāla ideja par to, ko jūs vēlaties sasniegt, palīdzēs pabeigt jūsu interjera dizaina projektu. Vispirms nosakiet kas jums patīk un kas ne. Savas gaumes pazīšana ir ļoti svarīga, lai radītu sev piemērotu interjeru. Pavērojiet savu tagadējo mājokli un nosakiet elementus, kuri jums der un kuri ne. Apskatiet mēbeles, senlietas, īpašās lietas un to, ko jūs vēlaties saglabāt, lai jūs un jūsu interjera dizainers varētu šos objektus iekļaut jaunajā dizainā. Tad pārskatiet savas iecienītākās grāmatas un žurnālus un pasmeliet dizaina stila un tehniskās idejas. Apmeklējiet mēbeļu veikalus, lielveikalus un gūstiet papildu idejas un iedvesmu. Fotografējiet to, kas jums patīk. Vissvarīgākais – pirms jūs sākat tērēt naudu par mēbelēm vai interjera dizaina pakalpojumiem, pārliecinieties, ka ģimenes locekļi piekrīt plānam.
Pakāpeniski īstenojiet savu dizaina projektu. Izlemiet, kas un kā izmantos katru telpu. Ir svarīgi, lai dizains saskanētu ar to, kā jūs dzīvojat. Nav svarīgi, vai telpa tiks izmantota atpūtai, izklaidei vai darbam, tās lietojumu noteiks dizains un elementi, kas būs šajā telpā. Neaizmirstiet būt reālistiski attiecībā uz telpas platību un apjomu un izvēlieties dizainu, kas atspoguļo noskaņojumu, kuru vēlaties radīt, un saskan ar funkcionālajām vajadzībām.
Izpētiet telpu īpatnības un iespējamos trūkumus. Vai griesti ir pārāk zemi, vai telpa nav pārāk drūma/garlaicīga? Vai jums ir nepieciešams vairāk vietas uzglabāšanai vai lietu novietošanai, varbūt īpaša telpa datoram vai hobijam? Kad esat atbildējis uz dažiem pamatjautājumiem un kritiski izvērtējis savas vajadzības, iezīmēsies konkrēta darbības ideja. Atrodiet katras telpas stūrakmeni, uz kura pamata tiks veidots viss istabas dizains un dekorējums. Ja telpā nav nekā tāda, kas dabiski pievērš uzmanību, piemēram, loga ar lielisku skatu, jūs varat izcelt istabu ar izteiksmīgām mēbelēm vai mazākām elementu grupām, piemēram, telpaugiem.
Visbeidzot – izlemiet, ko jūs patiešām vēlaties un bez kā jūs varat iztikt. Dodieties uz veikalu un iegādājieties dizaina elementus. Nosakiet prioritātes, kas saistītas ar jūsu naudu un laika ierobežojumiem. Tāpat jāpatur prātā mēbeļu izmēru ierobežojumi. Uzzīmējiet istabas skici uz milimetru papīra; vienam kvadrātmetram uz papīra jāatbilst vienam kvadrātcentimetram. Skicē iezīmējiet durvis, logus, apkures un dzesēšanas sistēmu atrašanās vietas un citas svarīgas lietas, kas palīdz noteikt, kur jūs varat novietot mēbeles. Paņemiet līdzi savu plānu un mērlenti, kad ejat iepirkties. Dīvāns, kas izskatās perfekta izmēra jūsu plašajam salonam, var būt pārāk liels pieticīga izmēra telpai.
Paturiet prātā, ka daži iekšējā plānojuma risinājumi jāpieņem vēl plānošanas procesa laikā. It īpaši virtuves un vannas istabas prasa, lai pēc iespējas ātrāk tiktu pasūtītas ierīces, darba virsmas, jaucējkrāni un instalācijas iekārtas, kas var ietekmēt būvniecības izmaksu tāmi.
Patīkama būvniecības pieredze ir atkarīga no jūsu spējas būt aktīvam, nevis pasīvam. Rūpīga plānošana ir tā atslēga, kas palīdz atslēgt durvis uz savu sapņu māju.