Idejas jūsu mājām

jaunas mājas

Jaunas mājvietas iegāde parasti ir ievērojams notikums jebkura cilvēka dzīvē. Iegādei seko sīkas ikdienas rūpes, kurām nepieciešami praktiski risinājumi. Tāpēc mēs piedāvājam dažādas idejas jūsu jaunā mājokļa labiekārtošanai. Tās palīdzēs padarīt jūsu dzīvi jaunajās mājās patīkamāku, skaistāku un vienkāršāku.

Sāksim jau ar pirmajiem soļiem jaunajā mājoklī. Tāpēc vispirms sniegsim ieteikumus par telpu, kas aptver ieeju mājā, piemēram, pagalmu, verandu, vestibilu un citas.

 

Iespaidīgas ieejas

Visiem zināms, ka tieši pirmais iespaids ir būtisks. Jūsu mājas ir jūsu atšķirības zīme. Lai arī pasīvi, tomēr bieži vien apkārtējie pēc iespaida, kas radies par jūsu mājvietu, spriež arī par jums pašu, tāpēc ir vērtīgi ieguldīt enerģiju, lai panāktu, ka pirmie iespaidi par ciemošanos jūsu mājās viesiem atstātu lieliskas un ilglaicīgas atmiņas. Taču bieži vien cilvēki, kas ir daudz spēka un līdzekļu ieguldījuši jauno māju projektos, piemirst par ne pavisam ne dārgiem, tomēr patiesi svarīgiem akcentiem.

Vispirms, ir vērts atcerēties, ka pārejai no koplietošanas telpām uz privāto telpu nav jāsākas pie pašām nama ārdurvīm. Tādēļ derētu atvēlēt atsevišķu telpu ieejai mājā. Galvenajai ieejai mājoklī vajadzētu kļūt par tā savdabīgu centru, un šādu iespaidu, pirmkārt, rada dažādas detaļas mājas pagalmā – vārti, žogi, lukturi un tamlīdzīgi elementi. Daudziem varētu patikt ierīkot tādu ieeju, kas ieaicina viesus izsmalcinātā, iespaidīga dārza ieskautā arkas formas lapenē.

Mājas ieejas

 

Tāda ieeja viesiem signalizē, ka viņi atrodas īpašā vietā un ka iekšā ir vēl daudz skaistu noslēpumu, ko atklāt. Turklāt šādi veidotas ieejas zonas bieži vien kļūst par pievilcīgu vietu sarunām ar kaimiņiem.

Lai ierīkotu acij tīkamu māju vidi, jācenšas vērotāja skatienu piesaistīt, sākot jau no pašām zemesgabala robežām un vedinot tālāk pāri visai teritorijai. Ir dažādi veidi, kā to panākt, vienkāršākais no tiem – puķes, smalki krūmi vai interesanti augi.

Āra ietvēm vajadzētu būt apgaismotām, tomēr ne pārmērīgi. Taku apgaismojumam nevajadzētu radīt lidmašīnu nosēšanās skrejceļa iespaidu.

Lai radītu mājīgu gaisotni, blakus galvenajai ieejai varat novietot vairākus palielus puķu podus (puķu kastes) puķēm vai dekoratīvajiem augiem. Pie kam šeit svarīga minēto ziedu vai augu izvēle, jo mājas ārdurvīm ieteicams neizvēlēties pārāk lielus augus. Jāņem vērā, ka jums par tiem nāksies vienmēr rūpēties, tādēļ, jo lielākus augus izvēlēsities, jo vairāk rūpju tie prasīs.

 

Kāpnes ir ārkārtīgi svarīgs mājas elements

 

Lai gan mājas pagalms parasti paredzēts tikai tā veiklai šķērsošanai, šai teritorijai būtu jāatspoguļo kā visa nama stils, tā jūsu gaume. Tieši caur mājas pagalma iekārtojumu jūs varat pavērt ieskatu mājokļa interjera stilā. Piemēram, ja jaunās mājas interjerā valda austrumnieciski motīvi, blakus mājas ārdurvīm brīnišķīgi iederēsies kāds bambusa koks. Nelieli lodziņi nama ārdurvīs piešķirs jebkurām tradicionālajā stilā veidotām mājām tam raksturīgo izteiksmīgumu. Vīnogulāju ornamentu akcenti galvenās ieejas durvju apdarē radīs ekskluzīvu un solīdu iespaidu. Pagalmā blakus parādes ieejai varat iestādīt vienu vai vairākus mazus kociņus, kuros ligzdot putniem, un tā daudzās kultūrās ir laba – veiksmes – zīme. Katram risinājumam šajā teritorijā vajadzētu būt individuāli izsvērtam, atspoguļojot vērtības, kas ir svarīgas tieši jums, tai pat laikā saglabājot harmoniju ar vietējai dabai un kultūrai nozīmīgām nostādnēm.

Prasmīgs mājas dizaineris vai arhitekts vienmēr spēs apvienot jūsu mājas interjera un eksterjera telpu stilu vienotā veselumā. Ieejas platība tādam speciālistam būs lieliska iespēja radīt kaut ko īpašu, akcentējošu un unikālu. Lūk, vienkāršs piemērs – ja jums patīk zaļā krāsa un izmantojat to sava jaunā mājokļa interjera detaļās, vestibila sienām varat izvēlēties zaļgani dzeltenu toni. Turklāt šai telpai ir ieteicams izvēlēties pēc iespējas mazāk mēbeļu un lietot mazāk dažādu aksesuāru. Protams, vestibilā noderēs krēsli vai soliņi, uz kuriem piesēst, lai noautu kurpes, vai novietot somas. Daudzi šinī telpā izvēlas izvietot spoguļus, un tas ir pareizs lēmums, jo spoguļi piešķir telpai mirdzumu, kas, savukārt, kompensē dabiskā apgaismojuma trūkumu vestibilā. Griestos ļoti iederēsies sekundārais apgaismojums, kas galvenajai ieejai piešķirs vēl vairāk mājīguma. Tāpat vestibilā varat novietot kādu nelielu interesantas formas galdu vai kumodi un, lai bagātinātu interjeru ar interesantām detaļām, to papildināt ar, piemēram, auduma grozu, misiņa bļodu vai sudraba paliktni. Piedevām, iekšējās sienas pie galvenās ieejas ir lieliska vieta gleznām. Protams, tās nepieciešams atbilstoši izvēlēties un pieskaņot, kur lieti noderēs mākslas pazinēja padoms. Vestibils ir arī lieliska vieta dažādiem dekoratīviem statīviem, uz kuriem izvietot porcelāna izstrādājumus vai vāzes, ko pildīt ar jūsu mīļākajiem ziediem. Šādus turētājus varat variēt kā vien vēlaties – regulēt to augstumu, atrašanās vietu vai arī pilnībā noņemt.

 

Kāpnes ir ārkārtīgi svarīgs mājas elements

 

Šeit uzskaitījām tikai dažus noderīgus un praktiskus padomus jūsu mājokļa iedzīvināšanai, un ar laiku vēlamies tos papildināt ar aizvien jaunām idejām. Tādēļ, ja vēlaties redzēt savus radošos dizaina risinājumus publicētus mūsu mājaslapā, priecāsimies tos saņemt e‑pastā info@majuprojekti.lv.