„Mājas – tā ir vieta, kur sākas
Mūsu Stāsts”


Māris Čepulis

Aukstā lauku mājā metāliski notarkšķ mehāniskais modinātājpulkstenis, iečīkstas Babiņas gultas atsperes. Viņa apģērbjas, ieauj kājas kalošās un aiziet uz virtuvi, kur, paņēmusi žagaru klēpi un laikraksta „Lauku Avīze” strēmeli, atver krāsns čuguna durtiņas, kas skaļi nočīkst, un iekur uguni. Sārta atblāzma noglāsta viņas grumbaino vaigu un baltās matu kodaļas iekļauto pieri. Norūpējušās acis brīdi vēro spēkā pieņemošos liesmu.

Gandrīz vai slinki pagales sprakšķ. Caur krāsns durtiņu šķirbām izsprukušas sīkas kvēlošas dzirksteles piezemējas uz klona grīdas. Pat tagad, 25 gadus vēlāk, to atceroties, pārņem tas pats tīkamais rīta snaudiens. Zinu, ka pēc tam Babiņa pa gurkstošu sniegu dodas uz kūti. Tur ielej putru sivēniem, nober vistām graudus, nosviež siena klēpi telei un, teikdama „šū, šū”, pastumj to malā, pielaizdama sienam tuvāk grūsno govi. Pēc tam viņa no pagraba izvelk pāris bietes un noliek tās lopiem – saldēdienam. Tad viņa aiziet un, no 14 grodu dziļās akas pasmēlusi ūdeni, visus lopiņus padzirda.

– Bērni, celieties, buļbes jau uz galda – manu rīta snaudienu aizgaiņā Babiņas līksmā, skanīgā balss. Viņa zina, ka tas ir viens no mūsu mīļākajiem ēdieniem un, ka mājās – pilsētā tā mums neviens negatavo. Izberzējuši acis un ledainā ūdenī nomazgājuši mutes, steidzam pie galda. Ņemam karstās buļbes un pūsdami tās ēdam.

– Nogrieziet sviestu, – Babiņa padod šķīvi ar tikai vakar sakultu smaržīgu, sāļu sviesta gabalu. Pati atsēžas stūrī starp ledusskapi un galdu un skatās, kā mēs, izstiepuši lūpas, lai neapdedzinātos, cenšamies iekosties kartupeļos. 

– Nu, tak tās ogles noskrāpējiet, – viņa paņem no brāļa kartupeli, un veikli ar nazi nokasa apogļojušos mizu. Tā viņa sēž un ar siltu, gādīgu skatienu pavada katru mūsu kustību. Tie, pie Babiņas, bija visbrīnišķīgākie rīti. Jā, Babiņa, nevis vecmāmiņa. Vecmāmiņa man bija svešs, drīzāk rīdzinieku vārds.

Viņa neticēja dievam, neatbalstīja nevienu partiju, nebija neviena pusē. Viņa vienkārši neatlaidīgi un pacietīgi rūpējās par mājām. Par mājām, kurās mēs vienmēr jutāmies drošībā un mīlēti. Šīs mājas vienmēr dzīvos manās atmiņās. Šādas mājas es ceru izveidot saviem bērniem. Tādas mājas es novēlu arī jums.

Dalies ar savu māju stāstu
„DEEMARQUE” vēsture

SIA DEEMARQUE tika dibināta 2014. gadā. Kopš tā laika uzņēmums ir gājis izaicinājumiem un pārbaudījumiem pilnu ceļu. Ar neskaitāmām kafijas krūzēm, cauri bezmiega naktīm un sarežģītu projektu jūrai mēs redzējām un kopā izdzīvojām lielāko ekonomisko krīzi, būvniecības panīkumu, šodienas tehnoloģiju revolūciju. Un jau no paša sākuma mēs bijām uzticīgi savām pamatvērtībām – nevainojamai klientu apkalpošanai un savas, kā ekspertu, kvalifikācijas celšanai.

Esam pateicīgi visiem saviem klientiem, kuri ir palīdzējuši mums augt. Ceram, ka arī turpmāk būsiet mūsu uzņēmuma stāsta daļa.

Vērtības, kas mums palīdzējušas augt un šodien ir
neatņemama uzņēmuma sastāvdaļa

Darbinieki

tā ir mūsu lielākā vērtība

Mūsu iekšējā kultūra, tradīcijas un attiecības ir pamats, uz kura būvējam savu identitāti un uzņēmuma panākumus. Mēs uzskatām, ka tikai laimīgi darbinieki var padarīt mūsu klientus laimīgus.

 1. Esi šeit savu unikālo talantu un zināšanu dēļ, dalies tajās ar komandas biedriem un klientiem.
 2. Rūpējies par saviem kolēģiem un savām otrajām mājām.

 3. Iesaisties uzņēmuma kultūrā: komunicē, ceļo, priecājies.
 4. Esi pats.

Klienti

tas ir iemesls, kāpēc mēs strādājam. Viņi rada mūsu darbavietas

 1. Ieklausies un izprosti klientu gaidas un vēlmes.
 2. Vienmēr izpildi to, ko esi apsolījis un, ja vari, pārsniedz gaidīto un cerēto.
 3. Neatstāj klientu neziņā, informē viņu par projekta gaitu.
 4. Ja ir radušās grūtības, risini tās ātri un profesionāli.
 5. Pajautā sev – kā ietaupīt klientam kaut nedaudz laika.
 6. Neaizmirsti smaidīt. :)

Kvalitāte

tā ir mūsu preču zīme

Augsta projektu kvalitāte un precizitāte – tie ir galvenie faktori, kas atšķir mūs no konkurentiem.

 1. Tiecies pēc profesionalitātes un kvalitātes it visā, ko dari.
 2. Pajautā sev, vai tas, ko dari tagad, ir labākais, ko vari izdarīt?
 3. Kad vien ir iespēja, iesaki idejas, kā uzlabot uzņēmuma procesus.

Zināšanas

tas ir spēks

Mēs augam kā uzņēmums tikai tad, kad mēs augam kā personības.

 1. Nekad nepārtrauc mācīties. Seminārus, izglītojošas grāmatas, apmācības vienmēr finansē uzņēmums.
 2. Mācies no savām kļūdām.
 3. Izrādi iniciatīvu

MŪSU komanda

Arhitekti, inženieri, sapņotāji

 • Baiba Maike
  Architect

Uzraksti vēstuli uzņēmuma dibinātājam

Jānis Kononovs

Vēlies vairāk uzzināt par www.majuprojekti.lv darbību?
Tev ir sūdzības vai ieteikumi, kā uzlabot uzņēmuma
darbību vai tā procesus? Es vēlos to visu dzirdēt!
Uzraksti man personīgu vēstuli.

Dalies ar savu māju stāstu