Kā izvēlēties sev projektu

Vai tas nebūtu lieliski, ja jūsu mājas būvniecība būtu tikpat vienkārša kā rotaļu mājas būvēšana bērnībā? Tajā laikā jums bija plastmasas vai koka klucīšu komplekts, kuru jūs varējāt salikt kopā un izvietot, kā jūs gribējāt. Ja savā mājā nejutāties laimīgs, varējāt jebkurā brīdī visu izjaukt un sākt būvēt no jauna. Diemžēl nav šāda komplekta dzīvojamās mājas būvniecībai. Rūpīga plānošana tomēr ievērojami atvieglo visu procesu. Mājas būvēšana nav bērnu spēle, bet, ja painteresēsieties par to, ar ko varat sastapties, tas pasargās jūs no pāragra uztraukuma.

Mājas plāna izvēle

Piemērota mājas plāna meklēšana var aizņemt ievērojamu laiku, bet tā izvēle ir ļoti svarīga veiksmīgai mājas būvniecībai. Ja jums nepatīk galīgais plāns uz papīra, jūs negribēsiet redzēt to realitātē. Pat ja jums jau ir priekšstats, kā vajadzētu izskatīties jūsu sapņu mājai, taču tik un tā ir svarīgi uzdot sev dažus jautājumus, kas var palīdzēt jums izvēlēties tādu plānu, kurš jums būs vislabāk piemērots.

Pirmkārt, atbildiet uz jautājumiem par dzīvesveidu. Vai jūs esat precējies vai arī vientuļš? Jums ir mazi bērni vai arī plānojat tos nākotnē? Ja tā, vai katram bērnam vajag atsevišķu istabu vai arī viņiem būs kopīga istaba? Cik vannas istabas ir nepieciešamas, lai būtu pienācīgi apmierinātas ģimenes ikdienas vajadzības? Vai jums ir vecāki, kas nākotnē varbūt dzīvos pie jums? Vai jūs bieži apmeklē viesi no citām pilsētām un paliek pie jums pa nakti? Vai bieži strādājat mājās? Cik bieži jūs izklaidējaties? Vai jums ir nepieciešama atsevišķa telpa formāliem un atpūtas pasākumiem? Atbildes uz šiem jautājumiem var palīdzēt izvēlēties tādu mājas plānu, kurš vislabāk atbilst jūsu dzīvesveidam.

Piemēram, atbildes uz dažiem pirmajiem jautājumiem palīdzēs noteikt guļamistabu un vannas istabu skaitu, tā ir vissvarīgākā daļa mājas plānā. Ja jums ir gados veci vecāki vai viesi bieži paliek nakšņot pie jums, jūs varētu vēlēties apsvērt plānu ar atsevišķu viesu zonu, ar atsevišķu vannas istabu vai atsevišķu ieeju kopīgajā vannas istabā.

Atbilde uz jautājumu, cik bieži jūs strādājat mājās, var palīdzēt noteikt, vai vajadzīgs plāns ar mājas biroju, studijas istabu vai mierīgu vietu, kur strādāt. Atbildes uz jautājumiem par to, kā jūs izklaidējaties, var palīdzēt jums izlemt, kāda veida kopīgās telpas jums ir nepieciešamas. Ja jums patīk greznas saiešanas, varbūt jūs vēlēsieties oficiālas telpas (formālu viesistabu un ēdamistabu vai bibliotēku, piem.), kur radīt šādiem gadījumiem piemērotu atmosfēru.

Ja jūsu izklaides ir ikdienišķākas, varat izvēlēties lielu ģimenes istabu un savienot to ar virtuvi. Daudzi cilvēki šodien izvēlas mājas plānu ar lielu centrālo istabu, kuru var mainīt, padarot to formālu vai ikdienišķu, lai atbilstu jautrības noskaņojumam.

Tāpat arī pajautājiet sev, kāda veida aktivitātes jums patīk. Telpās vai ārā? Ja vēlaties pavadīt laiku telpās, izvēlieties mājas plānu, kurš atbilst jūsu brīvajam laikam: kamīns, mediju telpa, hobija telpa vai studija, virtuve gardēdim. Ja jūs nevarat pretoties aktivitātēm pagalmā, tad apsveriet plānu ar atvērtu vai stiklotu verandu, terasi vai citu telpu, kas atbilst lielajai istabai ārā. Vai plānā ir paredzēts pietiekami liels zāliens bērnu spēlēm un sportam? Ja dārzkopība ir jūsu kaislība, apsveriet plānu, kurā ir pieliekamais dārza piederumiem un palīgtelpas. Vai arī izvēlēties mājas plānu, kurā ir vairāki skati uz āru, lai varat vērot ainavu vai jūsu iekopto dārzu.

Mājas plāna izmaiņas

Pastāv iespēja, ka jūs atradīsiet savu sapņu māju starp daudzkājiem piedāvātajiem atkārtotajiem māju projektiem. Ja nē, tad jums ir iespēja mainīt plānu, lai padarītu to jums piemērotu (par māju plānu redaktoru varat izlasīt mūsu rakstā „Māju plānu redaktors – vienkāršākais veids, kā izveidot savu māju”). Izmaiņas nozīmē, ka arhitekts vai konstruktors pārrasē plānu, iekļaujot korekcijas, kuras vislabāk atbilst jūsu vajadzībām. Tipiskas izmaiņas ietver pamatu izmaiņas, papildu istabu pievienošanu, ārējo sienu karkasa izmaiņas tādā veidā, lai labāk atbilstu apkārtējai videi, un pat eksterjera dizaina izmaiņas.

Mūsu uzņēmums modificē daudzus mājas plānus katru gadu, kā arī rada daudz oriģinālu dizainu. Vidējā plāna izmaiņu cena ir no 70 līdz 200 eiro. Ir vērts maksāt tādu cenu, lai tā saņemtu tieši to, ko vēlaties. (Salīdzinājumam – vidējās izmaksas par arhitekta projektu no nulles ir 5 % no mājas galīgās cenas, t. i., 5000 eiro no 100 000 eiro vērtas mājas.)