Ko var ierīkot zem kāpnēm?

Ingrida KEMZŪRAITE

 

Kāpnes – arhitektūras elementas, kas savieno dažādos stāvos esošas telpas, tajā pašā laikā ir arī aktīva interjera daļa. Ne mazāk noderīga un skaista var būt arī telpa zem kāpnēm. Svarīgākais šeit – radošums. 

 

Praktiskms   

Optimāli izmantot zem kāpnēm radušos brīvo telpu iespējams iemontējot skapi vai skapīti. Te derēs jebkādas korpusa mēbeles, kas projektētas, ņemot vērā kāpņu slīpumu. Tie var būt atvērti plaukti vai skapīši ar virināmām durtiņām. Taāpat iespējams montēt izvelkamas atvilktnes uz ritenīšiem – tās ir ērtas, jo iespējams pieiet no visām pusēm, un nav svarīgi, ja kāpņu slīpums ir ļoti zems.

 

Oriģinālums

Kādēļ gan zem kāpnēm kā sikspārņiem nekarāties velosipēdiem vai tur neuzglabāt vīna rezerves? Sezonas laikā visticamāk vairumam mājsaimniecību velosipēdu glabāšana ir īstas galvassāpes. Zem kāpnēm ierīkojiet turētājus un pakariet velosipēdus „kājām gaisā”. Bet vīna bārs redzamā vietā izskatīsies ļoti oriģināli.

 

Mājīgums

Kāpnes nodala nelielu mājīgu telpu – tādā stūrītī iespējams izveidot privātu atpūtas vietu un norobežoties no mājas kņadas, lasot grāmatu vai klausoties mūziku. Tikai nepieciešams šeit novietot atpūtas krēslu vai mazu dīvāniņu, uz kura ēri iekārtojies varēsiet baudīt savu atpūtu.

 

Virtuve

Kāpnes virtuves zonā? Nebaidieties no mazliet neierastiem risinājumiem. Zem kāpnēm iespējams ierīkot daļu virtuves. Esošo telpu izmantot ierīkojot cepeškrāsni, ledusskapi vai skapīšus.

 

Viesistaba

Neēlaties šajā telpā novietot tā saukto sekciju? Tādā gadījumā nevajadzēs meklēt kādu smalku risinājumu. Zem kāpnēm ierīkoti plaukti lieliski sniegs mājvietu jūsu grāmatām, statujiņām, vāzēm vai citiem māju sīkumiem.

 

Darbistaba

Vajadzīga privāta telpa? Kādēļ gan neierīkot mazu, bet patīkamu vietu nopietnu darbu veikšanai? Tā var būt ar durvīm atvērta telpa vai vienkārši kompozīcijā atsevišķa mini telpa galdam un krēslam. Ar minimāliem līdzekļiem izveidojams praktiss stūrītis.

 

Detaļas

Plānojot telpu, neaizmirstiet arī detaļas, kuras jebkādu jūsu izvēli vienmēr var vēl vairāk pamatot un pārvērst par neaizstājamu. Plānojot telpas zem kāpnēm pielietošanas variantu, pievērsiet uzmanību kāpņu veidam, konstrukcijai, tam, vai kāpnes atvērtas vai aizvērtas. Ne mazāk laika veltiet kāpņu margām vai apgaismojumam, gleznu galerijai uz tukšās kāpņu sienas ierīkošanai.

 

Guļamistaba

Šajā personiskajā telpā iespējams atbrīvot savu fantāziju, izmantojot telpu zem kāpnēm tā, lai tā būtu interesanta un tajā būtu ērti pavadīt laiku. Iespējams ierīkot gultu tieši zem kāpnē vai pacelt to otrajā līmenī, bet zem kāpnēm konstruēt skapi. Pēdējais variants lieliski piemērots cenšoties optimāli izmantot mazas telpas.