Idejas jūsu mājām

jaunas mājas

Jaunu māju iegādāšanās parasti ir pietiekami liels notikums katra no mums dzīvē. Tālāk sākas sīkas ikdienas rūpes, kurām nepieciešami praktiski risinājumi. Tāpēc mēs sniedzam dažādas idejas jūsu jaunajām mājām. Šīs idejas palīdzēs pārvērst jūsu dzīvi jaunajās mājās par patīkamāku, skaistāku un vienkāršāku.

Sāksim no ieiešanas jūsu jaunajās mājās. Pirmos ieteikumus dosim par visu to telpu, kas ietver ieeju mājā –pagalms, veranda, vestibils utt.

 

Iespaidīgas ieejas

Visi zinām, ka pirmais iespaids ir svarīgs. Jūsu mājas ir jūsu atšķirības zīme. Kaut arī pasīvi, bet bieži vien cilvēki pēc iespaida, kas radies par jūsu mājām, spriež  arī par jums. Tāpēc ir tā vērts, lai pirmie iespaidi par ciemošanos jūsu jaunajās mājās viesiem atstātu lieliskas un ilglaicīgas atmiņas. Tomēr daudzi, kas ir daudz spēku un naudas ieguldījuši jauno māju projektos, aizmirst par tiešām nedārgiem, bet patiesi svarīgiem akcentiem. Vispirms ir vērts atcerēties, ka pārejai no koplietošanas telpām uz savu privāto telpu nav jāsākas no pašām durvīm, kas ieved jūsu mājās. Tādēļ derētu paredzēt atsevišķu ieeju. Galvenajai ieejai jūsu mājās vajadzētu kļūt par savdabīgu centru. Tādu iespaidu, pirmkārt, rada dažādas detaļas mājas pagalmā – vārti, žogi, lukturi u. tml. Dažiem varētu patikt ierīkot ieeju, kas sagaida viesus izsmalcinātā, arkas formas lapenē ar iespaidīgu dārzu ap to.

Mājas ieejas

 

Tāda ieeja viesiem signalizē, ka viņi ir īpašā vietā un ka iekšā ir vēl daudz kā, ko redzēt un atklāt. Turklāt šādas ieejas bieži vien kļūst par pievilcīgu vietu sarunām ar kaimiņiem.

Lai ierīkotu acij tīkamu māju vidi, jācenšas vērotāja aci piesaistīt no zemesgabala robežām pār visu teritoriju. Ir dažādi veidi, kā to panākt, vienkāršākais no tiem – puķes, smalki krūmi vai interesanti augi.

Āra ietvēm vajadzētu būt apgaismotām, taču ne pārāk daudz. Taku apgaismojumam nevajadzētu radīt lidmašīnu nosēšanās skrejceļa iespaidu.

Blakus galvenajām durvīm varat novietot vairākus lielākus puķu podus (puķu kastes) puķēm vai augiem. Šeit svarīga minēto ziedu vai augu izvēle. Šai vietai neizvēlieties ļoti lielus augus. Jums nāksies vienmēr rūpēties par šiem augiem, tādēļ, ja tie būs lieli – būs daudz arī daudz vairāk rūpju.

 

Kāpnes ir ārkārtīgi svarīgs mājas elements

 

Lai gan mājas pagalms parasti paredzēts tikai pagaidu pāriešanai, šai teritorijai būtu jāuzsver visu mājas stilu un jūsu gaumi. Šajā vietā jūs varat pārcelt visu jūsu mājas interjera stilu. Piemēram, ja jaunās mājas interjerā valda austrumnieciski motīvi, tuvumā durvīm uz jaunajām mājām varat iestādīt bambusa koku. Nelieli galveno durvju lodziņi piešķirs jebkurām tradicionālā stila mājām raksturīgo izteiksmīgumu. Vīnogulāju ornamentu durvju apdares akcenti sniegs galvenajām durvīm ekskluzivitāti un solīdumu. Pagalmā blakus galvenajai ieejai iespējams iestādīt vienu vai vairākus mazus kociņus. Tajos putni ligzdos, bet tā daudzās kultūrās ir laba (veiksmes) zīme. Katram risinājumam šajā teritorijā vajadzētu būt individuālam, uzsverot to, kas ir svarīgi jums, bet saskaņojot ar vietējai dabai un kultūrai nozīmīgo.

Labs mājas dizainers vai arhitekts vienmēr spēs apvienot jūsu mājas interjera un eksterjera telpu stilu vienotā veselumā. Ieejas platība tādam speciālistam – lieliska iespēja radīt kaut ko īpašu, akcentējošu un unikālu. Lūk, vienkāršs piemērs – ja jums patīk zaļā krāsa un izmantojat to savu jauno māju interjera detaļās, sienām vestibils varat izvēlēties zaļgani dzeltenu krāsu. Šīm telpām ir ieteicams izvēlēties pēc iespējas mazāk mēbeļu un lietot mazāk dažādu aksesuāru. Protams, vestibils jābūt krēsliem vai soliņiem, uz kuriem iespējams piesēst, noaut kurpes un novietot somas. Daudzi šeit arī ierīko spoguļus un tas ir pareizs lēmums. Spoguļi piešķir telpai mirdzumu, kas kompensē dabiskā apgaismojuma trūkumu vestibils. Šeit tāpat varat novietot interesantas formas galdiņu vai skapīti. Augšpusē varat ierīkot sekundāro apgaismojumu, kas galvenajai ieejai sniegs vēl vairāk mājīguma. Lai papildinātu interjeru ar interesantām detaļām, uz minētā galdiņa vai kumodes varat novietot auduma grozu, misiņa bļodu vai sudraba paliktni. Iekšējās sienas pie galvenās ieejas ir lieliska vieta gleznām. Tās vajadzētu atbilstoši izvēlēties un pieskaņot (te var būt nepieciešamas mākslas pazinēja padoms). Vestibils ir arī lieliska vieta dažādiem dekoratīviem turētājiem, uz kuriem varat likt porcelāna izstrādājumus vai vāzes ar jūsu mīļākajiem ziediem. Šādus turētājus varat mainīt kad tik vien vēlaties – regulēt to augstumu, atrašanās vietu vai pilnībā noņemt.

 

Kāpnes ir ārkārtīgi svarīgs mājas elements

 

Tās ir tikai dažas noderīgas un praktiskas idejas jūsu jaunajām mājām. Laika gaitā mēs papildināsim tās ar arvien jaunām idejām, tādēļ, ja jums ir tāda ideja, kuras šeit nav, gaidīsim tās uz e‑pastu: info@namoprojektas.lt. Turklāt jūs varat tās iesniegt vienkārši uz mūsu Facebook sienas vai piedāvāt Google+ tīklā.